مشاور سرمایه گذاریفایــنـتک

آغاز پذیره‌نویسی بزرگ‌ترین صندوق ‏سهامی در فرابورس با نماد «مدیر»


مشاور سرمایه‌گذاری فراز ایده نو‌آفرین تک - ۱۳۹۹-۰۵-۱۱ - 0 دیدگاه

پذیره‌نویسی واحدهای صندوق مدیریت ثروت با نماد «مدیر» از امروز شنبه ۱۱ امرداد‌ماه آغاز شده و تا چهار‌شنبه ۲۲ امرداد‌ماه به مدت ۹ روز کاری انجام می‌شود.

دکتر مهدی فرازمند مدیرعامل شرکت مشاور سرمایه‌گذاری فاینتک به عنوان یکی از موسسان صندوق مدیریت ثروت در نشست خبری ویژه «پذیره‌نویسی صندوق مدیریت ثروت صندوق بازنشستگی کشوری» در شرکت فرابورس ایران، با بیان اینکه صندوق‌های ‏سرمایه‌گذاری از جذاب‌ترین ابزارها برای مدیریت حرفه‌ای سرمایه به شمار می‌روند، گفت: در این میان، صندوق‌های ‏سرمایه‌گذاری در سهام، جذابیت بیشتری در میان سرمایه‌گذاران دارند.‏


او با اشاره به اینکه صندوق سرمایه‌گذاری در سهام مدیریت ثروت معاف از مالیات است، افزود: از سوی دیگر با توجه به وجود بازارگردان برای این صندوق، ریسک ‏نقدشوندگی آن به حداقل می‌رسد.‏

دکتر ‏فرازمند در ادامه، استراتژی صندوق مدیریت ثروت را خرید و فروش حداکثری سهام و حق تقدم سهام و خرید و فروش حداقلی اوراق عنوان کرد.

صندوق سرمایه‌گذاری مدیریت ثروت صندوق بازنشستگی کشوری از نوع صندوق سرمایه‌گذاری در سهام است که موضوع فعالیت آن سرمایه‌گذاری در انواع اوراق بهادار از جمله سهام و حق تقدم سهام پذیرفته‌شده در بورس تهران و فرابورس ایران، گواهی سپرده کالایی، اوراق با درآمد ثابت، سپرده‌ها و گواهی‌های سپرده بانکی است.

موسسان این صندوق، گروه مدیریت ارزش سرمایه بازنشستگی کشوری، شرکت خدمات مدیریت صندوق بازنشستگی کشوری، کارگزاری صبا جهاد و شرکت مشاور سرمایه‌گذاری فاینتک هستند که به ترتیب ۵ میلیون و ۳ میلیون و یک میلیون و یک میلیون واحد از واحدهای صندوق «مدیر» را در اختیار دارند.

سرمایه اولیه این صندوق در مرحله پذیره‌نویسی ۴۰۰ میلیارد تومان می باشد و این صندوق برنامه دارد به زودی سرمایه خود را تا ۱۰۰۰ میلیارد تومان افزایش دهد.

 

نوشته های مرتبط